İmamoğlu Duyurdu: Komşu Binalar Tahliye Ediliyor!

İstanbul Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde çöken 3 katlı binada 1 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi de yaralandı. Bölgeye gelerek açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayatını kaybeden kişinin Türkmenistan vatandaşı olduğunu duyurdu.

İmamoğlu, şunları söyledi:

“KOMŞU BİNALARDA BOŞALTMA İŞLEMİ YAPILIYOR”

“1.5 kat gibi kaçak bina yapılmış. Belediyenin kayıtlarında herhangi bir şikayet ihbar yok. 1988 yılı olunca da o günkü inşaat tekniği ile kamuoyu bilgi sahibi. Orada da kolon, kiriş yapısını gördüğünüzde 80-70’li yapıların binasında niteliksiz işçiliğin olduğu görülüyor. 9 insanımız burada göçük altında kalıyor. 1’ini kaybettik 8’i yaralı.

Şu anda tetkiklerimiz devam ediyor, yakın komşu binalarda da boşaltma işlemi yapılıyor. Olabildiğince hızlı bir biçimde, o bölgede tarama yapılmamış alan varsa hızlı bir şekilde harekete geçilecek

Günün sonunda deprem meselesi, kapımızda bekleyen bir durumdayız. İstanbul’un bu meselesi önemli bir meseledir. Tek elden ve güçlü bir şekilde iradeyi ortaya koymaktan geçmektedir. Bu hızla gidersek biz 40-50 yılda bitiremeyiz. Biz öyle bir oluşumun neferi oluruz. Bakanlık bu işin amiri olur, biz de paydaşı oluruz diye duyurumu yapmak isterim.

“HAYATINI KAYBEDEN KİŞİ TÜRKMENİSTAN VATANDAŞI”

Tekrar hayatını kaybeden Türkmenistan vatandaşı, Allah’tan rahmet diliyoruz. Kalan ve yaralı olanlara acil şifa diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir